Cześć! Dobrze, że jesteś, bo dzisiaj chciałybyśmy Cię zabrać w podróż do krainy książek. Gotowy? Zaczynamy.
Cel naszej wycieczki nie jest przypadkowy – drugiego kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Wtedy to właśnie urodził się znany duński pisarz – Hans Christian Andersen. Na pewno czytałeś jego baśnie i nie są Ci obce takie tytuły jak: Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Brzydkie kaczątko, Księżniczka na ziarnku grochu czy Królowa Śniegu, prawda? Jesteśmy bardzo ciekawe, którą baśń tego autora lubisz najbardziej. Napisz nam o tym w komentarzu.
Kopciuszka (braci Grimm) zapewne znasz na pamięć. My chcemy Ci zaproponować jego polską wersję! Możesz obejrzeć ją tutaj. Jakie dostrzegasz różnice? Masz pomysł, jak inaczej opowiedzieć historię Kopciuszka? Może napiszesz swoją wersję tej baśni? Chętnie ją przeczytamy, a także zamieścimy na naszym blogu!
Dobrze, porozmawiajmy teraz przez chwilę o samych książkach, a konkretnie o tym, jak powstają. Musisz wiedzieć, że w ten długi i żmudny proces zaangażowanych jest bardzo wielu ludzi. Zresztą, co my Ci będziemy tutaj opowiadać. Dzieci zrobią to lepiej:
Jak widzisz – trzeba się nieźle napocić, aby wydać książkę 🙂 Ty na szczęście nie musisz się teraz tym martwić. Twoim kłopotem może być z kolei wybór interesującej pozycji. Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – ranking najciekawszych książek dla dzieci.
Fantastycznie! Zdecydowałeś już, co będziesz czytać. Jedyną rzeczą, której teraz potrzebujesz, jest oczywiście…zakładka! Możesz wykonać ją samodzielnie. Spójrz, w jaki sposób:
Koniecznie pochwal się z nami swoją zakładką. A tymczasem życzymy Ci przyjemniej lektury 🙂 Do jutra!